הטיפ הראשון שלנו בכדי להתקדם ואף להצליח בתחום המנעולנות הוא כמובן ללמוד את התחום בצורה יסודית בקורס ‘מנעולן מקוון’ שלנו. הסיבה לכך היא פשוטה, בקורס שלנו אספנו את המידע בצורה מצולמת, כך שניתן לעבור עליו שוב ושוב עד להבנה מקסימלית של החומר הנלמד- אתם תוכלו ללמוד את הקורס מכל מקום ובכל זמן וכך תוכלו לשנן את הקורס היטב בכל עת שמתחשק לכם.

 

הטיפ השני שלנו הוא פרסום.

אנו ממליצים לפרסם את העסק שלכם באופן עקבי ושוטף בכדי ליצור חשיפה קבועה למותג שאותו אתם מנסים ליצור ולהקים. כך תוכלו לבנות את רמת החשיפה שלכם לקהל לקוחות פוטנציאלי, ברמה מתמדת וגדלה, ובתקווה למלא את ימיכם בפניות לעבודה.

 

הטיפ השלישי שלנו הוא – אל תהיו עצלנים.

רבים שפותחים כסף (לא רק בתחום המנעולנות) חושבים שהכסף והעבודה ינחתו עליהם מהשמיים. אל תחכו שהעבודה תגיע אליכם! תעשו את כל ההשתדלות שאתם יכולים בכדי להגיע אל העבודה. מה זה אומר: למשל, אם עשיתם מגנטים, צאו לחלק אותם בכל זמן שאין לכם פניות. אם אתם נמצאים לדוגמא בבניין שעשיתם בו עבודה, תעלו על המעלית לקומה האחרונה, ותרדו ברגל את כל הקומות, כשאתם מצמידים לדלתות את המגנטים שלכם. כמובן שאם אתם יודעים שישנה התנגדות של דיירי הבניין לפרסום כזה – אל תעשו את זה כדי לא ליצור אנטגוניזם.

 

הטיפ הרביעי הוא – שיתוף פעולה.

פנו אל בעלי מקצוע אחרים, במיוחד מנעולנים אחרים, וצרו מצב של שיתוף פעולה הדדי בין שניכם. לדוגמא – נניח ויצרתם קשר עם מנעולן אחר, באותה העיר או מחוצה לה, ואתם מעבירים לו שיחות בעיר שלו (או כאלו בעיר שלכם שאינכם יכולים לגשת אליהם) ובתמורה הוא יעשה עבורכם את אותו הדבר, או שאפילו תתחלקו באחוזים. אפשר גם לעשות אותו הדבר עם בעל מקצוע אחר, למשל, אינסטלטור/חברת אבטחה/קבלן/חברות לניהול ועדי בתים/גננים ועוד. אתם תמליצו עליהם והם ימליצו עליכם. ממערכות יחסים כאלו ניתן בעיקר להרוויח. כמובן שיש לבחור את הצד השני בזהירות.

 

הטיפ החמישי שלנו הוא תמיד לחייך ללקוח.

במהלך העבודה שלכם כמנעולנים, אתם תיתקלו בלקוחות נחמדים וגם לא נחמדים. אבל אתם תגלו שחיוך הרבה פעמים פותר הרבה בעיות. תהיו נחמדים ואדיבים ללקוחות שלכם, תתנו להם שירות יוצא דופן. תתפלאו לגלות לכמה אנשים הם יכולים להמליץ עליכם בעקבות זה.  (יש להיזהר מאדיבות יתר ברמה של ניצול מצד הלקוח. אז תהיו אדיבים, אבל במידה).

 

הטיפ השישי והאחרון הוא : תהיו ישרים!

יושרה ונוכלות מזהים למרחק. תהיו ישרים ואדיבים. אל תתנו לרצון של רגע (כסף) להעביר אתכם על דרך היושרה והאמת. הלקוחות שלכם יזהו את זה, ימליצו לכם ויזכרו אתכם בפעמים הבאות שיזדקקו לעזרה בתחום. תזכרו שאתם כמנעולנים עומדים גם לבד מול הלקוח ואתם גם מייצגים את כלל המנעולנים מול אותו הלקוח. תשאירו רושם טוב.

 

לסיכום

אין שיטות קסם. אל תאמינו לאנשים שאומרים לכם שכסף נופל מהעצים. בכדי להצליח בכל תחום (כולל בתחום המנעולים) חשוב להתמיד, להיות עקביים, לפרסם בצורה עקבית, לתת שירות איכותי ולא לחכות לניסים, אלא לקחת יוזמה ולעשות את ההשתדלות שלנו בכדי להתפרנס ביושר ובכבוד.