כל מנעולן חולם להיות בראש העמוד הראשון בגוגל במילות המפתח הרלוונטיות אל תחום המנעולים, אתם שואלים את עצמכם בוודאי למה?, במאמר הבא אנו נענה על השאלה הזאת. לפני שאני מתחיל להסביר על גוגל ואיך הוא יכול להטיב עם מנעולנים, מה שחשוב לציין, לעולם לא להשים את ה”ביצים בסל אחד”, אנו רוצים להיות עם כמה שיותר מקורות פרסום מהסיבה הפשוטה הזאת: במידה והפרסום בגוגל עתיד להתייקר או שמנעולנים רבים ישקיעו כספים רבים בתחום תוכל להיווצר מעין צוואר בקבוק שיוכל ליצור מצב שבו הקידום בגוגל לא ישתלם לנו כמנעולנים.

טיפ שני לפני שאני מתחיל להסביר על הפעילות בגוגל ולמה היא כל כך חשובה, אני ממליץ בחום להסתובב עם מחברת ולרשום את כל הטלפונים הנכנסים לעסק מסיבה פשוטה, כדי לדעת האם פרסום בגוגל או מגנטים או כל צורת פרסום אחרת משתלמת לנו עלינו לנהל מעקב תדיר, המעקב הזה יעזור לנו להגיע למסקנות, לדוגמא: חלוקת מגנטים ברחוב X טובה לנו פי כמה מרחוב Y , לאחר שנה או שנתיים של מעקב אנו נוכל להגיע למסקנות שיוכלו להביא אותנו למצב שאנו יודעים פחות או יותר איפה להשקיע מאמץ וכספים. מנעולן שעוקב לאורך שנים יוכל להשים לב לדברים נוספים לדוגמא: יש עלייה בביקוש למנעול X וירידה למנעול Y ולאחר מכן לפרסם את מנעול X בהנחה ולזכות להרבה לקוחות חדשים.

קידום אתרים למנעולנים – נתחיל להסביר על הפרסום בגוגל.

גוגל הוא המנוע חיפוש הנפוץ ביותר בישראל, מרבית החיפושים באינטרנט מתבצעים דרכו בצורה ישירה או עקיפה (לדוגמא החיפוש בוואלה מתבצע דרך גוגל). גוגל הוא אתר נפלא למנעולנים מהסיבה הפשוטה הבאה: שאדם נתקע מחוץ לבית או שפרצו לו לבית או מכל סיבה אחרת הוא לא יכול להיכנס או לצאת מהבית אחת הדרכים הפשוטות ביותר בשבילו למצוא מנעולן אמין ואיכותי תתבצע על ידי חיפוש בגוגל. לכן בכל יום בכל רחבי הארץ מתבצעים אלפי חיפושים הקשורים בתחום המנעולנות.

טוב, אז הבנו שגוגל מעולה למנעולנים, אבל יש כל כך מעט תוצאות חיפוש – איך אני יוכל להיות ראשון? ומבלי להוציא תקציב מטורף? אם ידעתם או לא ידעתם החיפוש בגוגל מתחלק לשלושה חלקים, החלק הממומן (אדוורדס), החלק האורגני, והחלק הלוקאלי.

כעת נסביר על כל חלק.

החלק הממומן – אדוורדס

כיום ישנם ארבעה תוצאות חיפוש ממומנות שאותם כל אחד יכול “לקנות” מגוגל, התהליך נעשה על ידי שימוש בממשק שהם בנו הנקרא בשם אדוורדס, תהליך ה”קנייה” מתרחש בתוך המערכת בתצורה של מכירה פומבית, מי שמציע יותר כסף תמורת ה”קליק”/כניסה לאתר מופיע במיקום יותר גבוהה, וככל שיש תקציב כללי יותר גבוהה כך יש אפשרות להופיע במיקומים הראשונים לאורך יותר זמן. במקביל המערכת של גוגל מגביהה או מנמיכה את תוצאות החיפוש הממומנות על ידי שימוש באלגוריתם שמטרתו היא לדרג את תוצאות החיפוש לפי האיכות שלהם והרלוונטיות לחיפוש. כלומר, צריך שתהיה קורלציה גבוהה בין מה שמחפש הגולש לבין המודעה ולבין דף הנחיתה (הדף שאליו יגיעו דרך תוצאת החיפוש) , ככל שהקורלציה תהיה יותר גבוהה והרלוונטיות של מילת המפתח, דף הנחיתה והמודעה יהיו יותר מדויקים כך תוצאת החיפוש תתרומם במנוע החיפוש – כלומר אם דף הנחיתה, המודעה ומילת המפתח יהיו עם רלוונטיות גבוהה תוצאת החיפוש של המפרסם תקבל יותר “קליקים”/תנועה/כניסות לאתר (וכמובן לבסוף שיחות טלפון) אך עם עלות יותר נמוכה. כך יכול להיווצר המצב שלדוגמא מנעולן א’ ישלם 50 שח לקליק ויהיה מקום שני ולעומת זאת מנעולן ב’ ישלם 4 שח ויהיה מקום ראשון. אנו ממליצים לתת את הטיפול בנושא למקדם אתרים מקצועי – פנו אלינו לפרטים נוספים 0549796808 ישנה עלות נמוכה למשתתפי קורס מנעולן מקוון של בית הספר מנעולנות בקלות.

החלק האורגני

החלק האורגני לרוב יופיע מיד לאחר החלק הממומן בדף התוצאות החיפוש בגוגל. לחלק הזה לא משלמים לא גוגל כמו בחלק הקודם. בחלק הזה כל מה שמעניין את גוגל זה רלוונטיות – הצורה שדרכה בונים את הרלוונטיות הזאת היא סוד מסחרי של מרבית מחברות הקידום בארץ, בצורה כללית אנו יכולים לומר לכם שלרוב הקידום האורגני נוצר מקורלציה בין התוכן באתר, קוד האתר, לינקים (קישורים) מאתרים אחרים ועוד. אנו ממליצים לתת את הטיפול בנושא למקדם אתרים מקצועי – פנו אלינו לפרטים נוספים 0549796808 ישנה עלות נמוכה למשתתפי קורס מנעולן מקוון של בית הספר מנעולנות בקלות.

החלק הלוקאלי

החלק הלוקאלי לרוב יופיע עם תצוגה בנוסף למפה לאחר תוצאות החיפוש בהקשר של מיקומים, לדוגמא: אדם שיחפש “מנעולן בירושלים” ימצא בתוצאות החיפוש הלוקאליות תוצאות בהקשר של ירושלים בלבד והדירוג מתבצע על פי המרחק הפיזי מהמחפש ועד לכתובת העסק. ישנם עוד פקטורים בנושא כמו כן, אנו ממליצים לתת את הטיפול בנושא למקדם אתרים מקצועי – פנו אלינו לפרטים נוספים 0549796808 ישנה עלות נמוכה למשתתפי קורס מנעולן מקוון של בית הספר מנעולנות בקלות.

 

בהצלחה