הבית הפרטי הוא המקדש האישי שלנו ואין דבר יותר מתסכל ומלחיץ מלדעת שאדם זר פרץ אליו, התהלך בו וחיטט בין החפצים היקרים לנו מכל. כדי לסייע לכם להימנע מסיטואציה לא נעימה זו (וכל מי שחווה את הרגע שבו הוא גילה כי כרגע פרצו לביתו יודע כמה מתסכל זה יכול להיות) גיבשנו רשימה מיוחדת של מספר טיפים לאבטחת הבית שתאפשר לכם ליהנות מביטחון ושקט נפשי שהבית שלכם מוגן היטב. בעזרת השקעה כלכלית לא גבוהה כלל תוכלו ליהנות מהגנה מקסימלית שתאפשר לכם לישון בשקט בידיעה שאתם, בני משפחתכם, והציוד הפרטי יקר הערך שלכם בטוחים.

נעילת דלתות והתקנת סורגים

כיוון שמרבית הפורצים והגנבים נכנסים מהדלת או מאחד מהחלונות מדובר בנקודות התורפה העיקריות של הבית. אי לכך ובהתאם לזאת, חשוב להקפיד על התקנת דלתות בעלות מנגנוני נעילה מתקדמים, כאלו שיקשו על הפורץ את הכניסה אל הבית, או לכל הפחות יגרמו לרעש חזק במהלך ניסיון הפריצה שיאפשר לכם להגיב ולקרוא לעזרה. הקפידו על נעילת הדלתות כל זמן שאינכם נמצאים בבית ואף בלילה לפני השינה. גם חלונות משמשים כאמור פתח כניסה אידאלי, ולכן חשוב להקפיד גם כן על נעילתם. בנוסף, מומלץ להקפיד על התקנת סורגים בכלל חלונות הבית, גם במידה ואתם גרים בבניין קומות.

התקנת מערכות אבטחה ומיגון

למערכות האבטחה תפקיד חשוב באבטחת הבית, גם כגורם הרתעתי וגם כמערכת שיכולה להתריע בזמן אמת על פריצה לבית שמאפשרת לנו להגיב בהתאם. ישנן מגוון מערכות אבטחה המבוססות על חיישנים שמתריעים עם כניסתם של גורמים זרים לשטח המוגדר. עם קליטת החיישנים כי גורם זר נכנס לבית מתקשרת מערכת האבטחה למוקד אליו מחוברת מערכת האבטחה והוא אחראי לבירור האירוע. בנוסף מפעילה המערכת באופן אוטומטי סירנות וצופרים שגם יעירו את בני הבית וגם ירתיעו את הגנב פוטנציאלי. חשוב למקם את מערכת האבטחה במקומות מרכזיים כמו חצר הבית, או ליד הדלתות והחלונות כך שיגיבו באופן מיידי עם החדירה אל הבית. ניתן להוסיף למערכות אלו גם מצלמות אבטחה שיתעדו את חצר הבית והנעשה בתוך הבית 24/7. הקפידו למקם את מצלמות האבטחה במקום גלוי כך שגם ישמשו כגורם מרתיע וגם יסייעו באיסוף ראיות במקרה של פריצה או גניבה.

כמה טיפים נוספים לאבטחת הבית

  • אורות – הקפידו תמיד להשאיר אורות בחצר או בפנים הבית, גם במידה ואתם נוסעים לחופשה קצרה. זה יגרום לפורצים לחשוב שאתם ערים או שאתם בבית וירתיע אותם מלפרוץ דווקא אליכם.
  • כספות – הקפידו לשמור חפצים יקרי ערך רק בכספות מאובטחות היטב. בנוסף, מומלץ להרחיק חפצים בעלי ערך מקרבת חלונות ודלתות מהם נכנסים מרבית הפורצים.
  • כלבים – אמנם אין הכוונה שתחזיקו כלב תקיפה בבית וייעודו של כלב הוא אינו לשמור על הבית, אך כל המחקרים מראים כי כלבים מרתיעים פורצים מכניסה אל הבית.